Kniha návštěv

Datum: 21.09.2018

Vložil: No name

Titulek: Docházka našich zastupitelů

Nedalo mi to a prošel jsem všechny zápisy Zastupitelstva, abych zjistil, jak je to s docházkou. Udělal jsem si tabulku a pečlivě u každého jména v každém měsíci si poznačil, zda byl přítomen, nebo omluven. A byl jsem velmi překvapen. Myslím, že budete také, neboť informace, že paní Nádeníková nechodí na schůze je sprostá lež a pomluva! Rozhodně tedy nikterak její docházka nevybočuje ze seznamu!

Níže tedy uvádím přehled absencí za 4 roky. Bohužel omluvení zastupitelé se začali do zápisu uvádět až říjnu roku 2016, tudíž máme pokrytu jen polovinu volebního období. Takže asi takto:

Čiháková 0
Maršálek 7
Vendl 2
Moskalová 5
Kubelka 9
Neruda 5
Hasil 4
Borový 2
Ježík 5
Havlíčková 4
Borová 1
Čepelák 7
Svoboda 10
Šindler 0
Nádeníková 10

Udělejte si tedy obrázek sami, co je pravdy na tom, že paní Nádeníková bere peníze za nic...

Odpovědět

—————

Datum: 22.09.2018

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: Docházka našich zastupitelů

Asi se sluší poděkovat za Váš čas. To že zastupitelé na zasedání nechodí bylo vidno.

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: Kdosi

Titulek: Lži

Předlažime Ružovku
Zdravotni středisko
Turisti
Námësti
Cesta k vododrnë asi 5 let
Prodany pozemky
Kouřimaci stavi v okoli
Kouřimak je chlubeni před volbou
A najednou se to hnulo cesta
na Svojšice
Kašna
Co Vam to připomina
bingo
sliby chyby a koho ??

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: No name

Titulek: Paní Lence

Paní Lenko,

jste velká zastánkyně paní starostky a jejího hospodaření. Vypadá to, že jste i velmi dobře informovaná, možná jste přímo u zdroje, nebo sedíte přímo v její kanceláři. Proto prosím o odpověď na tyto dvě stěžejní otázky:

1. Proč paní starostka jako jediná hlasovala na Zastupitelstvu proti vymáhání pokuty 2 000 000 Kč od společnosti Silnice Čáslav?

2. Proč Zastupitelstvo odsouhlasilo studii nového koupaliště za 113.000,- Kč, když jej nepostaví?

Oba mé dotazy se opírají o zápis z jednání Zastupitelstva, tudíž není o pochyb o jejich pravdivosti. A jak vidíte sama, jsou v přímém rozporu s řádným hospodařením, které vyžaduje zákon o obcích. Čekám na vaši odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: Bož

Titulek: Re: Paní Lence

Paní Dvořáková, přestaňte se tu ztrapňovat výměnou jmen :-)
ať už jako Marie Dvořáková, Volič nebo No name, jste průhledná. A jste dokonce vidět.
Také jsem dobře informovaná a momentálně ležím na lehátku u bazénu.
Odpovím vám na dotazy a budete tomu věřit. To je skvěléééééé. Vy věříte tomu co tu kdo napíše? :-) A jééé. Tady je někdo asi hodně stará škola.
Zkusila jsem si toho sama v životě hodně, ale tohle mě tu zaráží.

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: xmen

Titulek: Re: Re: Paní Lence

To jsi holka úplně vedle jak ta jedle. A kde ty ses tady vlastně najednou vyloupla? Holt podle sebe soudím tebe. A vůbec, oč ti vlastně jde? To ti ta paní Dvořáková tak leží v žaludku nebo jen trapně machruješ?

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: Bož

Titulek: Re: Re: Re: Paní Lence

Budete se obhajovat pod více jmény?
Ležím tu a směju se na celé kolo :-) a machruju :-) :-) :-) Vztekejte se, kopejte kolem sebe :-)

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: Volič

Titulek: Re: Re: Paní Lence

Tak vy stavíte zápis ze schůze Zastupitelstva na úroveň "jedna paní povídala"? Paní Lenko ležící na lehátku, vy máte vážně vymytý mozek!

To co napsal No name je nevyvratitelný fakt. Běžte hledat, na webu města tyto informace najdete. Tak co, čekáme na vaše odpovědi!

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: daj

Titulek: Re: Re: Paní Lence

Ty hovádko Bož-í, ty máš stejně vymydlený mozek jako ta Lenka. Podle těch vašich výroků si ale myslím, že jste všechny jak jedna tak druhá i třetí (myslím tím tu záhadnou Petru, která jak se objevila, zazářila a zase zmizela na propadlišti dějin nebo se přetransformovala do tebe božíčku?) jen naklonované starostky, se kterými se tady roztrhl přímo pytel.
To jsi tak pitomá, že nepoznáš, kdo co píše a jak to píše? Paní Dvořáková nemá zapotřebí se někoho a navíc přes Kouřimák na něco ptát. Ta se vždy ptá přímo pod vlastním jménem. Že z toho máš bobky? To je jenom dobře. Tak se holky trapte dál a čekejte, až se vás zase na něco zeptá a bojte se toho, že jí budete muset odpovědět ale opět nebudete vědět jak. Ono totiž ten zákon platí už od minulého století, ale tam se asi vám už zastavil vývoj. Takže až to zase přijde, tak pak se klidně zase můžete jít vybrečet třeba na hlavní nádraží, že na otázky paní Dvořákové a jeli.to "prostě odpovědět nejde!" Tak, jak tu nedávno nešťastně zvolal "třítečka".
Holt kdo umí umí, kdo neumí, čumí.

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: Bož

Titulek: Re: Re: Re: Paní Lence

Chtělo to skleničku, nebo dvě?????
Paní Dvořáková už jsem se nasmála dost :-) už nemusíte pokračovat. Ta křeč, kopání kolem sebe a vaše mlžení už stačily.
Už ztrácíte nervy a půjdem se urážet????
Jsem se trefila koukám, když kopete víc a víc:-)
Ostatní si udělali obrázek. :-)

Odpovědět

—————

Datum: 22.09.2018

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: Re: Re: Re: Paní Lence

JJ, mám celkem reálný obrázek a nevidím nic hezkého. Věřím, opravdu věřím, že v Kouřimi Vás moc není.

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: Lenka

Titulek: Re: Paní Lence

Dobrý den,
dovolím si tedy odpovědět, i když nevím, zda je otázka na mne?
1) proč hlasovala paní starostka tak jak hlasovala, tak to opravdu nevím. Možná proto, že tu Silnice Čáslav už dělali spoustu realizací bez nejmenších problémů, možná proto, že si podmínku penále 2mil. připsali Silnice Čáslav sami, a ušili si tak sami na sebe bič.
Ale jak říkám, opravdu nevím. Možná by bylo dobré se zeptat paní starostky přímo, pokud vás to zajímá.

Pro mne je v tuto chvíli ale důležitější, že pokuta bude opravdu vymožena formou zápočtu.
To je předpokládám to nejdůležitější a o to se podle rozhodnutí ZM paní starostka postarala.
Zkrátka respektovala rozhodnutí ZM, i když s ním podle vašich informací nebyla ztotožněna.

2) Proč se udělala studie na něco, co se následně ihned nerealizuje? No vidím, že jste asi moc projektů nerealizoval (a). To je přeci naprosto normální.
Vždyť, jak by jste pak věděl jaká bude cena, délka realizace, jak by jste mohl plánovat?
Chcete se pustit do budování koupaliště bez toho, že budete vědět kolik bude stát – 10, 20, 50 mil?
Bez toho že budete znát všechny hygienické normy a podmínky pro schválení?
Věřte mi, bez toho to opravdu nejde.

Děkuji Lenka

PS: V pracovně starostky opravdu nesedím. To jste mě pobavil :-) Nemám ani nic společného s radnicí. Pouze si myslím, že to současné zastupitelstvo dělá dobře, až na 2 výjimky (p. Šindler, pí. Nádeníková) a nemám ráda pomluvy, ale zdravý rozum a rozumné argumenty.

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: Volič

Titulek: Re: Re: Paní Lence

1. Podívejte se do zápisů jednání Zastupitelstva, kdy paní starostce dali za úkol začít pokutu vymáhat. Pak srovnejte, kolik měsíců paní starostce trvalo, než začala jednat. Půl roku!!!

2. Pletete si studii a projekt. Studie je jakýsi náčrt možného finálního vzhledu. Projekt je přesný rozpis nákladů, včetně detailně rozpracované vizualizace (rozměry, použité materiály, atd.). Je vidět, že problematice nerozumíte. Jinak byste tento rozdíl znala a věděla, že pouze s hotový projektem se můžete ucházet o dotace. Nikoliv s nějakým jedním obrázkem od kamaráda.

Jen mlžíte a lžete!

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: Kouřimák

Titulek: Re: Re: Paní Lence

Lenko, vy pisete:"Respektovala rozhodnutí ZM, i když s ním nebyla ztotožněna". Vy vůbec nechápete, že starostka má povinnost činit takové úkony, které ji uloží zastupitelstvo! Ona nemá vůbec přemýšlet o tom, že by tyto úkoly nesplnila! Znáte vy vůbec zákon o obcích?! Evidentně ne!

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil:

Titulek: Re: Re: Re: Paní Lence

Tady nevelí zastupitelstvo, ale starostka a všichni kromě dvou pí Lenko jí to baští!!!

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: Lenka

Titulek: přání hezkého dne

Dobrý den všem,
No odkud začít.
Tak třeba urážky, ponižování a pomluvy – co k tomu dodat.
Lidé jsou různí, někteří mluví slušně, chovají se slušně, snaží se normálně fungovat, a podle svých možností i pomáhat, no a pak jsou tu taky jiní lidé. Nevýhoda anonymního fóra je v tom, že člověk, který vás na ulici klidně pozdraví, tak si zchladí žáhu za svůj komplex tím, že tu šíří pomluvy a nenávist. No tohle asi nezměním, ale každopádně těm, kteří tímto trpí, přeji brzké uzdravení. Velmi pomáhá pocit prospěšnosti svého chování, tak by šlo třeba pomáhat městu v rozkvětu svým příkladem a fyzickou pomocí. Bude se budovat hřiště ve školce, tak se přijďte zapojit.

Bašta, paní Horáčková, Židovská, Chlapecká škola – no nevím jestli nepláčete na špatném hrobě. Co má co současné zastupitelstvo společného se stavem těchto nemovitostí? Pokud by jste to chtěl náhodou někomu vyčítat, tak těm konkrétním, co tyto nemovitosti prodávali.
Ale ani s tím nesouhlasím, tehdejší vlastník udělat prostě jen to, co mu přišlo v tu dobu nejvýhodnější. Na Chlapeckou školu prý existoval kdysi taky moc hezký projekt od nového vlastníka, ale okolnosti se změnily.
Když budete mít dva domy a jeden prodáte, protože pro něj nemáte využití a nemáte finance na jeho spravování, a nový vlastník tam nechá spadnout střechu – kdo je za to zodpovědný? Podle vaší logiky asi vy?
Mimochodem víte, že už je budova Chlapecké školy prodána, a že je tam plán od soukromého investora vybudovat DD?

Bašta a paní Horáčková – proč paní Horáčková nechce Baštu opravit nebo provozovat, a nebo ji třeba zadarmo dát městu, když jí stálo za to, přeplatit město v dražbě, tak to opravdu nevím. Do hlavy ji nevidím, osobně ji neznám a její pohnutky jsou mi nepochopitelné.
Nicméně postrádám smysl otázky, proč město nekoupilo Baštu zpět stůj co stůj? Už jednou tu jasně zaznělo, že si město vymezilo na dražbu cca 800tis. Je to hodně, málo? Nevím. Ale každopádně bylo paní Horáčkovou přeplaceno a ta s nemovitostí nedělá nic. Snad jen to, že využívá situace a navrhla směnu za obecní pozemky, které by ji pochopitelně byly k většímu užitku. Ale s tím bych tedy já nesouhlasila ani za cenu 50 mil. Ale je to můj názor.

Opravená kašna, fasáda Muzea – no já třeba když něco v práci zařizuji, tak si stanovím priority. Tohle dnes, tohle zítra, tohle za týden. Obdobné je to s hospodařením města. Máte omezený počet prostředků a ty musíte nějak alokovat.
Osobně bych nejdříve dělala to, co je k nutnému užívání nás všech – kanalizace, vodovod, silnice, atd.
A mimochodem, když už kritizujete ještě neopravenou kašnu, která je mimochodem v plánu, všimli jste si opravené Santiniho kapličky? To je paráda, že? Že jste to chtěli zrovna pochválit. Co třeba opravená Střelnice. Že to je krása?
Byli jste v tomto roce v městském parku? To je nádhera, že? Viděli a využili jste nové hřiště u Bukačova? Co dětské hřiště a super zázemí v parku?
Já vím, právě jste to chtěli všechno pochválit a poukázat na to, co by za to ostatní města dala :-)

Radní, zastupitelstvo, starostka, volební subjekty – no tomu nevím, zda se má smysl věnovat. Doporučuji zákon o obcích, třeba to pak bude jasnější. Ale, prosím, nemíchat, neplést si pojmy, pak spousta dotazů nemá vůbec žádný obsah.

Koupaliště – no a jsme opět u priorit. Nedohledám teď navrhovanou cenu projektu, ale přijde mi to nesmyslné. Taky by se mi líbilo koupaliště, ale kde těch cca 40 mil. vzít. Kdybych je měla, tak rozhodně dám peníze spíše na Sokolák, než do koupaliště. Vždyť tam letos nebyl ani žádný přítok. Kdo bude platit provozní náklady? Budete platit např. 100czk vstupné? Asi ne, že?
Je to zkrátka otázka toho, na co mám, a co si stanovím jako prioritu.

Navrhnu-li si jako prioritu koupaliště, fasádu Muzea (na rozdíl od fasády a zateplení důchoďáku, které má smysl), koupi Bašty, atd. No tak mi nezbude na ty ulice, kanalizace, vodovody, atd., které slouží všem.

Mě to opět přijde logické a přijde mi, že se město chová jako správný hospodář a ZM ho v tom správně hlídá, ale vy budete mít zřejmě opačný názor. Nebo ne?

Děkuji Lenka

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: Bož

Titulek: Re: přání hezkého dne

Pěkně sepsáno.
Ale stejně jim to nevysvětlíte.

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: daj

Titulek: Re: přání hezkého dne

Taky přeju hezký den a hlavně zdraví.

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: Jejda

Titulek: Re: přání hezkého dne

Asi jste opravdu byla dlouho na slunci. Dobrý hospodář? Takhle si představujete dobré hospodáře?? 13 zastupitelů tam sedí 20 let, ale oni za nic nemohou!? To je fakt blábol.

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: přání hezkého dne

Vy jste levičák , nebo co ?

V čem mám pomáhat ? Mám sázet předem suché stromky ? Nebo sázet kytičky u něčeho nedořešeného ? Mám plesat nad blbostí zmenšeným parkem ? Na veřejné práce tu mám rozpočet do něhož přispívám a až uznám za vhodné tak třeba další. Až bude brigáda na výstavbu zbrojnice, tak popřemýšlím :-).

Kdo prodal dům na náměstí ? To je ….jako ten co prodal Baštu. No a současní vítězové kde čeho ji nedokázali získat nazpět. Já si zase stanovuji na podporu kohokoliv ze stávající pro koalice cca 0kč - to za těch 800 tis. Asi jako nestarat se o příjezdovou cestu k domu. Mimochodem, proč se stejné osobě šlo nadstandardně na ruku u Vodárny ? U té Chlapecké nevíte o čem píši, tak to nechme, dokonce jste ani nečetla napsané.. Já na to při čajíčkách z okna koukat nemusím.
Celá blamáž s dražbou a Baštou jde za současným osazenstvem !

Alokovat co ? Infrastruktura nedostává ani základní údržbu, natož zhodnocení či rozvoj.....pijete snad vodu ještě s olovem že to nevidíte??

Santiniho kapličku tu zmiňujeme tak 3 roky, to byla doba, kdy tu místní ani nevěděla, kdo to je. Nevytahujte, že prošla údržbou, po desetiletích je to doslova ostuda. Stejně jako scházející chodník kolem stodol, to tu taky proběhlo před léty. Dokonce si myslím, že kdyby se tu nevedla ta diskuze, za kterou jsem tvůrci stránek již děkoval, tak si toho ani nevšimnou.

Čtvrtý odstavec Vás asi dojal...……..to je standard ne? Děláte jako by tu bylo něco hogo. Ostatní města řeší i existenci chodníků, komunikace a parkování. Hmmm

Nebydlíte na náměstí za 3 tisíce, že jste tak vděčná? Možná právě kvůli Vám nemáme na rozvoj.

Prostě vidíte svět jinak, dle mne postavený na hlavu. To je celé. Nechť to rozhodnou voliči, ti to tu vlastně celé směrují a přiznávám, že kroutím hlavou i to, že mne to zlobí.

Paradoxem je , že s komunisty spojená osoba si tu jako by nic pouští z amplionu Kryla. To je paradox, vlastně je to dost sprostý. Ale mám výhodu, vím s čím tu mám tu čest.

Odpovědět

—————

Datum: 20.09.2018

Vložil: JOJ

Titulek: Joj náměstí

Včera večer pořádně ožrala mladej krása rozflákal lavičky na náměstí žádný vyšetřování nic Ráno se to rychle opravilo nikdo nic neví a město si umyl ruce ale my co tady bydlíme tak víme že to bylo krása ožralý už několik týdnů tak si ho užijte určitě vás bude volit

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: vzkaz pro JOJ

Titulek: Re: Joj náměstí

Ten váš příspěvek je česky? Chodil jste vůbec do školy?
Vy nejen, že neumíte velká malá písmena, čárky ve větách, tečku za větou, ale vy ani neskloňujete...
Vždyť ty věty ani nedávají smysl...
Co jste tu chtěl říct?

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: JOJ

Titulek: Re: Re: Joj náměstí

Já to jen diktoval a on to blbě napsal Ale stejně se omlouvám

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: vandalství

Titulek: Re: Joj náměstí

až se bude něco podobného příště dít, udělejte fotky.

Odpovědět

—————

Datum: 20.09.2018

Vložil: Nejsem laxní

Titulek: Sliby - chyby

Tak co nám bylo slíbeno od paní starostky před 4 lety? Jen tak namátkou, například vybudování koupaliště. Kdepak ho máme? Proč vyznělo do ztracená, když se zaplatila kamarádovi studie za 113.000,- Kč?

Proč není opravená kašna? Vždyť to slíbila! Nemá peníze?

Mám pokračovat? Snad ani raději ne. Zřejmě se řídí heslem : Nikdo vám nedá tolik, jako vám já slíbím!

Odpovědět

—————

Datum: 20.09.2018

Vložil: Bož

Titulek: Re: Sliby - chyby

Četla jsem tu jediný inteligentí příspěvek. A byl od paní Simony.
Takže nám o tom trestném činu "113 000 kamáradovi" povězte víc.
Nebo se dopouštíte pomluv? Půjdete to vysvětlit?
https://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-2-dil-2-paragraf-184

Odpovědět

—————

Datum: 20.09.2018

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: Re: Sliby - chyby

Já bych klidně šel, tedy kdyby mi to zas Čiháková dohodla u vedoucího npor. Chvilku jsem si myslel , že to tu šéfuje jiný gang.

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2018

Vložil: :-)

Titulek: Re: Re: Sliby - chyby

Souhlasím s vaší výzvou.Buď jasná info a nebo je to jen a jen pomluva.

:-)

Odpovědět

—————

Datum: 22.09.2018

Vložil: Nejsem laxní

Titulek: Re: Re: Sliby - chyby

Zápis ze zasedání Zastupitelstva města je pro vás pomluva? To ani nemá smysl komentovat.

Odpovědět

—————

Datum: 20.09.2018

Vložil: Johanna

Titulek: zájem


Bašta, kulturní to památka, se prodává.
Silnice Čáslav staví před zraky města načerno ulici.
Město hlasuje proti vymáhání pokuty 2 mio od Silnice Čáslav.
Silnice Čáslav dostává další zakázky od města.
Sanaci Strojobalu Molitorov má prodádět VZE AVE Kouřim.
Částka: 53 mio. VZE AVE Kouřim není na internetu dohledatelná.

atd. atd.

Mně osobně toto zcela stačí k tomu, udělat si názor.

Nové sdružení Rišlink-Císařová-Dvořáková má moji
důvěru a dostane ode mne všechny hlasy.

Odpovědět

—————


Přidat nový příspěvek