Kniha návštěv

Datum: 17.02.2017

Vložil: J. S. Chlap

Titulek: Kouřim v dnešní příloze deníku DNES

Víte, že dnes je v příloze deníku DNES dvojstrana věnovaná Kouřimi a okolí? Dokonce i mini rozhovor se starostkou :-)))!

Odpovědět

—————

Datum: 17.02.2017

Vložil: Ing.Marie Dvořáková

Titulek: "Výstavba"IS na Strašík a odpověď města

Dne 4.2.2017 jsem (dnes na straně 2) přenesla na tento web doslovnou formulaci Žádosti o informace podle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím týkající se inzerce prodeje "stavebních" pozemků na Strašíku a tamtéž zmíněné údajné výstavby IS na jaře 2017.

Před chvílí jsem obdržela prostřednictvím portálu Informace pro všechny následující odpověď :

"Pane, paní,

do dnešního dne neexistují na MěÚ v Kouřimi doklady, které umožňují výstavbu infrastruktury na předmětných pozemcích a ani žádosti o stavební řízení týkající se infrastruktury.

S přátelským pozdravem

Ing. Josef Klouda
tajemník"

No, abyste takovou slátaninu vůbec pochopili, tak to musíte mít asi minimálně "vyšší dívčí! !
A koukám, že od teď se otravní žadatelé o informace už nebudou oslovovat ani "vážený pane" natož "vážená paní".

Odpovědět

—————

Datum: 17.02.2017

Vložil: J. S. Chlap

Titulek: Re: "Výstavba"IS na Strašík a odpověď města

Tak nevím, mám se nad odpovědí tajemníka smát, nebo plakat?! No, budu alespoň doufat, že mu snad dochází, že některé věci co dělá jsou už na hranici (únosnosti, dobrých mravů, zákona,...)!

Odpovědět

—————

Datum: 16.02.2017

Vložil: J. S. Chlap

Titulek: Výherci ročního poplatku za svoz odpadu

Víte někdo, které rodiny byly vylosovány v této akci? Chystám se platit za popelnici, tak kdybych to byl já, ušetřím si cestu na úřad :-)

Odpovědět

—————

Datum: 17.02.2017

Vložil: pátek

Titulek: Re: Výherci ročního poplatku za svoz odpadu

krásný páteční den taky by mě to zajímalo nebude to napsané ve zpravodaji nebo by to mohli hlásit v rozhlase já sice mám už známky ale jen pro info pěkný víkend všem

Odpovědět

—————

Datum: 17.02.2017

Vložil: Ing Marie Dvořáková

Titulek: Re: Výherci ročního poplatku za svoz odpadu

Zbytečné obavy, nám se to určitě vyhne.

Odpovědět

—————

Datum: 17.02.2017

Vložil: J. S. Chlap

Titulek: Re: Výherci ročního poplatku za svoz odpadu

Jakou mám vlastně jistotu, že se losovalo ze všech rodin v Kouřimi? Co když nás někdo (neúmyslně) opomenutí do losování dát? Byl vůbec přítomen notář, který by dohlédl na průběh?

Odpovědět

—————

Datum: 15.02.2017

Vložil: hlídací psík

Titulek: výstavba IS Strašík

Jenom malá poznámka pro Ing. Dvořákovou a vlastně pro všechny. Pokud čtu správný inzerát na Hyperinzerci - prodej stavebního pozemku 794 m2, tak z něj
jaksi náhle zmizela inkriminovaná poznámka:
"Nově vybudovaná přístupová asfaltová komunikace. IS - ve výstavbě - jaro 2017"! Že by se snad někdo leknul či dokonce zastyděl?

Odpovědět

—————

Datum: 15.02.2017

Vložil: J. S. Chlap

Titulek: Re: výstavba IS Strašík

No buď lžou nám, nebo lhali v inzerátu... Zkrátka lhář zůstane lhářem a smutné je, že nám takový sedí ve vedení mesta! Co k tomu dodat!

Odpovědět

—————

Datum: 16.02.2017

Vložil: OK

Titulek: Re: Re: výstavba IS Strašík

Jasně že lhářka ta jediná, naše neomylná. Styděl jsem se za ní když lhala soudci do očí, a ne jen já.Ti ostatní drželi basu, ale bylo vidět co si myslí.Tak co si mám myslet , že lže dál??
Já ji nevěřím ani pozdravení, bohužel.

Odpovědět

—————

Datum: 17.02.2017

Vložil: :-)

Titulek: Re: Re: Re: výstavba IS Strašík

Pane OK nechci Vám nějak vnucovat můj názor a ani mé zkušenosti. Jen se maličko obávám, jestli vy nevěříte více tomu, kdo Vám lže a neumí Vám říct pravdu do očí. Protože to je umělec, který hraje na všechny strany. Určitě znáte staré dobré přísloví: Kdo lže, ten krade a do pekla se hrabe.

Odpovědět

—————

Datum: 17.02.2017

Vložil: daj

Titulek: Re: Re: Re: Re: výstavba IS Strašík

A podle sebe soudím tebe.

Odpovědět

—————

Datum: 18.02.2017

Vložil: J. S. Chlap

Titulek: Re: Re: Re: Re: výstavba IS Strašík

S tím přísloví má paní starostka pravdu. Tak ať si dá pozor, ať v tom pekle neskončí!

Odpovědět

—————

Datum: 18.02.2017

Vložil: :-)

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: výstavba IS Strašík

Holky samá voda :-)

Odpovědět

—————

Datum: 19.02.2017

Vložil: neděle

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výstavba IS Strašík

krásný nedělní podvečer hurááá jaro se blíží venku je krásně

Odpovědět

—————

Datum: 16.02.2017

Vložil: Ing.Marie Dvořáková

Titulek: Re: výstavba IS Strašík

Díky za upozornění. Nezmizela jen inkriminovaná poznámka, ale dnes nenalezen ani inzerát. Buď pozemek již někdo koupil, nebo inzerent svoji nabídku k prodeji "stavebního" pozemku přemístil jinam. Nevadí. Plné znění inzerátu z Hyperinzerce jsem si na počátku února ihned vytiskla.

Odpovědět

—————

Datum: 15.02.2017

Vložil: J. S. Chlap

Titulek: Příspěvky pod mým jménem

Někdo se zde snaží psát pod mým jménem J. S. Chlap. Když jsem dotyčného upozornil, že tento podpis již delší dobu používám já, ohradil se, že jsou to jeho iniciály. No budiž, může být. Ale proč potom používá i můj dodatek CHLAP? Spíše bych řekl, že chce ctenare zmást, aby si mysleli, že tyto příspěvky píšu já...

Odpovědět

—————

Datum: 16.02.2017

Vložil: Ing.Marie Dvořáková

Titulek: Re: Příspěvky pod mým jménem

Nemějte obavy, každý gramotný čtenář a stálý návštěvník tohoto webu ihned pozná, který příspěvek je od Vás a který od imitace!

Odpovědět

—————

Datum: 11.02.2017

Vložil: Jeli.to

Titulek: Jak prodávat

Nejprve se musí vyvěsit záměr.
http://mestokourim.cz/assets/File.ashx?id_org=7121&id_dokumenty=2873

ten nespecifikuje nejnižší cenu, kterou následně stanovíme ?
A ta nejnižší cena...hmmmm...víme vůbec kolik stojí chléb, zadavatelé ? Proč rozdávat, proč si nenecháme, byť je pronajato ku nezatěžující správě pozemku ?

8. 5. Prodej pozemku z majetku města p. č. 264/1
Stanovení pravidel pro prodej, 2 zájemci. Minimální nabídková cena 40 250,- Kč (50 Kč
za 1 m2), nabídky obálkovou metodou.

...............
189/2016
Žádost o možnost odkupu části pozemku p. č. 2675/1 a pozemku p. č. 2227/25 z majetku města. (U autobusového nádraží u stodoly)

1- Nejde jen o nyní zaplocený výkrojek před rozpadlou stodolou, ale i o pozemek nad PČR.
2 - u zbořené stodoly je proveden zábor obecního prostranství = je účtováno ? To samé stará škola.

Nejde o to šikanovat, ale snažit se sjednat nápravu, nový majitel již dávno mohl zamezit veřejnému ohrožení, ale ani nešáhl, krom plocení veřejného prostranství a žádosti.

Myslím, že by město mělo rozlišovat v tvrdosti při postupu vůči neřešenému problému a jinak zase v případech oprav a zvelebování....vidím jinak plot a jinak lešení.
Hlavně se má stanovit minimální cena, aby už od podání návrhu bylo jasno co chceme, alespoň.

Odpovědět

—————

Datum: 11.02.2017

Vložil: jeli.to

Titulek: zápis ze ZM ...8 z 15ti ?

8 zastupitelů na bordel stačí, tak co. Buď někdo něco fláká a nebo jiný blbě organizuje....případně je to tam strašná nuda, protože tam nechodí ani lidi, že ?

8.2
Osobní rada - úplně zbytečná cesta, jděte raději na dobrý oběd s rodinou a popřemýšlejte jak dál. Vynechte místní orgány a obracejte se o jeden štafl výše, je jedno, že se to vrátí níž, ale od nadřízeného orgánu, což je nutnost, zde.

8. 3. Kouřimská skála 2017
Na jednání ZM se dostavil pan Tomáš Waschinger, spolupořadatel akce. Byla vedena diskuze o další podpoře akce Kouřimská skála ze strany města, které je spolupořadatelem, uhrazením pronájmu, technického zázemí (pódium, hudební a světelná aparatura, projekce a agregát) za částku do 100 000,- Kč (město Kouřim zajišťuje od nultého ročníku veškeré zázemí akce). Usnesení č. 9
ZM schvaluje další podporu akce Kouřimská skála 2017 ze strany města, a to uhrazení pronájmu, technického zázemí (pódium, hudební a světelná aparatura, projekce a agregát) za částku do 100 000,- Kč.
Hlasování: pro 8 proti 0 zdrţel 0
Usnesení bylo přijato.
...................

Protože by si to někdo mohl vysvětlit jinak, než jak to vidím já, zdůrazňuji, že nemám nic proti podnikavosti a jednotlivci... Jde mi o můj díl spolufinancování a příliš vysokou míru protěžování, zdá se mi.

Na jednání se dostavil ....to jako že přišel na kafčo, nebo jej dokonce donesl ?? Ze zápisu se nedozvím, tak se ptám, byl vyzván a nebo se měl přihlásit do diskuze na konci jako ostatní ? A proč není anonymizováno, jednou ano, jednou ne ....nechápu......
i vstoupil do salónu Don Pedro se svým naleštěným Smith & Wesson proklatě nízko zavěšeným, přítomným se podlomila kolena. V nastalé vřavě se hosté baru do jednoho vrhli k jeho nohám. Nedůstojně o to rychleji , však ..........

100 000 Kč za jak dlouho je vyděláte ? Za jak dlouho se dají utratit ?

Měl jsem za to, že město vybudovalo el. přípojku jako podíl na akci, tudíž by se mělo projevit v konečném účtu. Souhlasil bych i s intenzivním zvelebováním prostoru pro danou produkci, ale to je max. Když na to přijde mohou se na nás v budoucnu přenést i náklady na oplocení nebezpečných ploch ? Bylo by zajímavé jak by se reagovalo na případný malér plynoucí ze slova pád a zda bylo dostatečně zabezpečeno vzhledem k svolání a srocení davu. Určitě je dobře, že město samu skálu udržovalo čištěním od uvolněných kamenů, tedy pokud je pak následně nerozdá namísto použití k autentickým opravám. Je to třeba dělat pokaždé před spolupořádáním tak intenzivní zvukové akce, protože tlakový ráz či dynamika by mohl zapříčinit odval či uvolnění a jak víme, jen myšlenka na kinetickou energii byť jen malého kaménku by v tomto prostoru musela nutně vést k vytvoření bezpečné zóny a ta je od slova bezpečí a né kolik se sem ještě narve lidí. V tu chvilku by šlo skutečně o komorní akci pro hrstku lidí, víc by se nevešlo, a bylo by třeba dotovat, chápu...ovšem proč ? Takže, vivat Lechův kámen, Libušino jezírko či Stará - nevím co 2018, ať je klid a pořadatel si může na svou produkci řádně komerčně vydělat :-), bez vysoké účasti města.

Město je věc veřejná, kultura ano, ale máme na ni a v jakém rozsahu ? Jsou ostatní kulturní akce v poměru a neznevýhodňovány a víte, že za dobu trvání Skály by jste z příspěvků měli finance pomalu i na tu vzdanou dražbu Bašty ? Já raději něco co po nás zůstane. Věřte, že Skála by byla i bez dotace a víte proč ? Měla být podpořena v počátku a to se také stalo, konec.

Chcete-li, ptejte se pomocí § jakou částkou podporuje město Sázava novinkový a výrazně luxusněji obsazený festival Slunovrat. Prošel jsem všechny zápisy RM a ZM Sázavy (snad jsem byl pečlivý ) a krom svolení s porušením nočního klidu v době konání jsem nenašel žádnou zmínku o spolufinancování, natož o vystoupení pana XY k tématu.

http://www.mestosazava.cz/volene-organy/d-10693/p1=12807
http://www.slunovratfest.cz/
http://www.overthetop.cz/

Proč to sem patří jistě pochopíte, neb co do jednatelské úrovně skoro jedním jest a zase, poklona podnikavému, ale to už jsem psal. Osobně bych se na Slunovrat těšil, protože úroveň spolupořadatelem konaných Poděbrad byla mega , ale ta potřeba sosat, ta mi vadí.

Odpovědět

—————

Datum: 11.02.2017

Vložil: Jeli.to

Titulek: Bezpečně, hlavně bezpečně !

No a vlastně mi to nedá, kdo chce stejně ví.

V KZ str 8 se jakoby fabuluje nad tím, zda byla stodola zapálena. Jasné je že byla. Takže na stránkách města by to nemělo vypadat, jak to vypadá http://mestokourim.cz/pozar-stodoly/d-2850/p1=2394. Měl by znít alarm ! Ne jako v jiných případech, kdy si z toho městská správa, starostka v součinnosti s panem XY v kšiltovce dělají prdel a neochotně se mají ke konání. Vlastně jediný kdo byl honěn byl poškozený. Navíc akcelerantů hoření se tu již použilo více a dokonce se sama PČR podílela na velice intenzivním následném vyčíslení škody, bez asistence a podkladů majitele, samozřejmě pod hodnotu 5 tisíc (tržní hodnota byla ovšem výrazně nad 20 ). Následně musela přispěchat s novým odhadem , ale ten už nechtěla ukázat, až u soudu, prý. Takže jak bezpečně se cítíte ? Co když vám jsou pajsrem páčena vrata a po nahlášení se dostaví hlídka s tím, že jistě jde o pouhý vandalismus ? No nevím jak dál, tabulkové jezdce nepotřebujeme, zejména když budou muset vymáhat dodržování městských vyhlášek, na tu o hluku se vysloveně těším. Natož pak vymáhání pravidel silničního provozu, to jsme úplně .... Tak hlavně bezpečně, ať není zbytečně moc práce.
Spěje to tu totiž k tomu, že vás někdo přetáhne roxorem a budou Vám tvrdit, že ostříhají ten keř v zatáčce, abyste se příště nešvihl.

Odpovědět

—————

Datum: 13.02.2017

Vložil: Shrek

Titulek: Re: Bezpečně, hlavně bezpečně !

Kouřim v podstatě nepotřebuje policii, zastupuje ji naše jediná a veliká, kdoooooo??? BINGO.

Odpovědět

—————

Datum: 14.02.2017

Vložil: valentýn

Titulek: Re: Re: Bezpečně, hlavně bezpečně !

jedna jediná krááááááááááááááááááááááááááááááááááááááva na světě

Odpovědět

—————

Datum: 15.02.2017

Vložil: J.S.Chlap

Titulek: Re: Re: Re: Bezpečně, hlavně bezpečně !

Ale prosím tě takle vulgárne se nepíše.To svěčí o tvám YQ.

Odpovědět

—————

Datum: 15.02.2017

Vložil: sojka

Titulek: Re: Re: Re: Re: Bezpečně, hlavně bezpečně !

Je to tak asi má zš.

Odpovědět

—————

Datum: 15.02.2017

Vložil: sojka

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Bezpečně, hlavně bezpečně !

Sojka je moje ty trdlo

Odpovědět

—————

Datum: 15.02.2017

Vložil: J. S. Chlap

Titulek: Re: Re: Re: Re: Bezpečně, hlavně bezpečně !

Proč používáte můj podpis? Vymyslete si svůj. Svědčí to o vašem IQ...

Odpovědět

—————

Datum: 15.02.2017

Vložil: J.S.Chlap

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Bezpečně, hlavně bezpečně !

To jsou moje iniciály

Odpovědět

—————

Datum: 15.02.2017

Vložil: J. S. Chlap

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bezpečně, hlavně bezpečně !

To je možné, ale pokud zde nepíšete poprvé, tak víte, že tento podpis je již obsazen.

A jen tak mimochodem, iniciály jsou možná vaše, ale proč za ně používáte i mé označení " chlap"?!

Odpovědět

—————

Datum: 16.02.2017

Vložil: J. S. Chlap

Titulek: Re: Re: Re: Bezpečně, hlavně bezpečně !

Jen prosím o pečlivě vybírání jména, pod kterým přispíváte. Ať si někteří čtenáři nemyslí, že jste pan V. V.. Přitom je jen svátek sv. Valentina :-)

Odpovědět

—————


Přidat nový příspěvek