Kniha návštěv

Datum: 17.10.2017

Vložil: Jeli.to

Titulek: Heliodor, Milada - znáte je ?

ANO, jsou to takové dva symboly, ale je i mnoho dalších osobních tragédií......
Chtěl bych Vám to připomenout. Prosím, volte s historickou pamětí. Jak můžete dopustit , aby se o KSČ vůbec ještě vědělo ?

No a pokud máte ve schránce tu smlouvu s Andrejem, tak si vzpomeňte co podobného jste kouřimští už ve schránce od některých zastupitelů měli. Je to takové Burešácké poukázání na minulost. ANO, také jsem si objednal zdarma na týden LN , MF a E15...je doba , kdy je třeba papír na zátop. Proč v těch médiích nejsou redaktoři jako Veselovský, Drtinová, Nováček, Hofman, Doležal, Dvořáček, Mitrofanov, Sĺonková, Taberry, Kmenta, - atd...? Někteří dokonce raději odešli. Schází mi moc lidi jako Zdeněk Velíšek a třeba Pavel Tigrid, rád bych si je přečetl/poslechl k situaci Eman & Bureš. Prosím, buďte moudří. Díky!

Odpovědět

—————

Datum: 17.10.2017

Vložil: Jeli.to

Titulek: Vymahatelnost

Jakou vymahatelnost má vyhláška ,,Nařízení č.1/2016 o zákazu podomního a pochůzkového prodeje,, pokud není na viditelných místech při příjezdových komunikacích tato informace sdělována ? (to jsou ty tabulky dodatkové tabulky na cedulích značících začátek obce ). Neznalost neomlouvá, jistě, ale pokud není kdo by vymáhal, tak alespoň ať přijíždějící jsou včas informováni.
Spoluobčanům - pokud Vám někdo klepe na dveře s neodolatelnou nabídkou, je nutné ihned volat PČR ke ztotožnění.

Odpovědět

—————

Datum: 17.10.2017

Vložil: Občan

Titulek: Otevřeno/Zavřeno v KZ

Tak mi to nějak nedá a přemýšlím o tom, jak radnice zareagovala na žádost uveřejnění příspěvku paní Dvořákové, týkající se soutěže OTEVŘENO /ZAVŘENO v KZ. Čím dál více mi připada, že cena v kategorii ZAVŘENO za nezveřejnění příspěvků občanů města byla našemu městu udělena více než spravedlivě! Tento postup radnice dokazuje, že svévolně posuzují, kdy který příspěvek uverejní. Představte si, že před komunálním volbami budou chtít protikadidáti zveřejňovat své názory. Zuzana ale rozhodně, že na to není vhodná doba a příspěvky protikandidátů zveřejní až po volbách. Přitom ona sama využije KZ ke své vlastní propagaci na maximum. Tak jak to udělala před minulými komunálním volbami!

Odpovědět

—————

Datum: 17.10.2017

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: Otevřeno/Zavřeno v KZ

1*

Odpovědět

—————

Datum: 16.10.2017

Vložil: bb

Titulek: Sklo patří do zeleného kontejneru

Každý den po ránu jezdím kolem garáží technických služeb na Novém Městě. Už asi týden je tam na silnici rozbité sklo.
Děkujeme vám za úklid. Jestli to nikomu nevadí, tak mně jo.

Odpovědět

—————

Datum: 16.10.2017

Vložil: @

Titulek: Re: Sklo patří do zeleného kontejneru

Děkujeme za upozornění našim všímavým občanům, sklo bude v nejkratší možné době odklizeno. Pokud objevíte na území města podobný nepořádek, neváhejte nás kontaktovat.

Odpovědět

—————

Datum: 16.10.2017

Vložil: @

Titulek: Re: Re: Sklo patří do zeleného kontejneru

Berte to prosím jako ironii, tak bych reagoval z pohledu radnice.
Proč nezvednete telefon a neupozorníte na daný problém rovnou na radnici ?
Tady Vám asi někdo těžko pomůže.
Hezký den.

Odpovědět

—————

Datum: 16.10.2017

Vložil: Občan

Titulek: Re: Re: Re: Sklo patří do zeleného kontejneru

Souhlasím, asi bych také kontaktoval přímo radnici. Na druhou stranu by technické služby měly mít před vlastním barákem uklizeno přímo ukázkově a ne kolem toho bez povšimnutí každý den chodit a jezdit.

Odpovědět

—————

Datum: 17.10.2017

Vložil: daj

Titulek: Re: Re: Re: Re: Sklo patří do zeleného kontejneru

Co je to za zvyk kvůli každé maličkosti telefonovat na radnici? Pak to dopadá tak, že bez laskavého pokynu ZuČi nikdo ani křížem stéblo nepoloží.
S tím hodnocením technických služeb máte ale naprostou pravdu. Každý by si měl přece zamést před vlastním prahem. To všechno jsou její lidi, co díky jí dostali prima flek. Ale práce jim moc nevoní.
Holt jak praví staré pořekadlo, ryba smrdí od hlavy.

Odpovědět

—————

Datum: 17.10.2017

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Sklo patří do zeleného kontejneru

1*

Odpovědět

—————

Datum: 11.10.2017

Vložil: Ing.Marie Dvořáková

Titulek: Ješě jednu soutěž Otevřeno x Zavřeno

Ráda bych čtenáře tohoto webu seznámila s následujícím :

Dne 19.9.2017 - den před uzávěrkou říjnového čísla Kouřimského zpravodaje - jsem zaslala mailem příspěvek/zprávu o tom, dne 3.10.2017 dojde k vyhlášení výsledků soutěže Otevřeno x Zavřeno, do které bylo v kategorii Zavřeno - Svoboda projevu mezi dalšími 13ti přihlášenými nominováno město Kouřim.
Říjnové číslo, které mělo vyjít k prvnímu v měsíci (byla to neděle) nevyšlo, nevyšlo ani 2. natož 3.10.2017...

Dne 6.10.2017 (!!) jsem obdržela následující :

"informace
Vážená paní inženýrko,
akci Otevřeno x Zavřeno se budeme věnovat v listopadovém čísle Kouřimského zpravodaje.
S pozdravem
Hana Jenešová
město Kouřim "

???
Kdo se bude věnovat ? A čemu? Nominace Města Kouřim, v kategorii Zavřeno - Svoboda projevu v hlasování veřejnosti přece zvítězila 146 hlasy a s hlasy odborné poroty - 76 hlasů obsadila v celkovém pořadí třetí příčku celkem 222 hlasů.

První příčku s celkový počtem 302 hlasy - 185 od odborné poroty a 117 od veřejnosti - obsadila nominace Poslanec Ondrášek (KSČM) + 60 poslanců Omezení práva kritiky prezidenta republiky, druhou příčku s celkovým počtem 247 hlasů - 147 od odborné poroty a 100 od veřejnosti - pak obsadila nominace Vestec u Prahy za Rozsáhlou cenzuru a vulgární zastrašování v mediích obce, útěk starosty před slibem odpovídat na facebooku občanům.

Anticenu "Zavřeno" si dne 3.10.2017 přijela osobně do Prahy převzít starostka města.

Otázkou zůstává, z jakého asi důvodu se v říjnovém vydání aktuální informace o vyhlášení výsledků soutěže Otevřeno x Zavřeno neobjevila ? Je přeci známo, že není nic staršího, než včerejší noviny ! Proč tedy ?

Organizátor soutěže ohodnotil nominaci Město Kouřim tak, že nominovaný čin "Nevhodný postup při (ne)zařazování kritických článků do městského zpravodaje - vydávání je třeba upravit, protože tento nevhodný postup vyvolává střet zájmů !" A pokračuje: "Ve zpravodaji se nevyskytují žádné alternativní názory, ač existují!"
Dále akcentuje, že: "Vydavatel je povinen dle §4a tiskového zákona poskytovat objektivní a vyvážené informace o městě".

Nezdá se Vám, že neodůvodněně NEZAŘAZENÁ aktuální INFORMACE O VÝSLEDCÍCH CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽE hodnotící otevřenost veřejné správy se nominovaný čin/SITUACE ZNOVU OPAKUJE ?

Opět JE TU STŘET ZÁJMŮ (kdo a proč si nepřál informaci zveřejnit), opět je tu NEPOSKYTNUTÍ OBJEKTIVNÍCH A VYVÁŽENÝCH INFORMACÍ O MĚSTĚ JEHO OBČANŮM!

NEOTIŠTĚNÍ VÝZNAMNÉ INFORMACE VE ZPRAVODAJI o důležité obecní věci (což výsledky celostátní soutěže hodnotící otevřenost veřejné správy, v níž nominace města Kouřim získala anticenu v hodnocení veřejnosti v kategorii Zavřeno - Svoboda projevu - bezpochyby je), je VÝSLOVNÝM PORUŠENÍM POVINNOSTI OBCE POSKYTOVAT OBJEKTIVNÍ A VYVÁŽENÉ INFORMACE O OBCI - viz §4 tiskového zákona.

Doporučuji Vám pročíst si i popis nominace Vestec u Prahy, kde nahlédnete, že některé tam v hodnocení organizátora uváděná fakta jakoby snad byla koncipována na naše město a v detailu nám nejsou až tak úplně vzdálená.. (Otevřená společnost)

Odpovědět

—————

Datum: 12.10.2017

Vložil: Občan

Titulek: Re: Ješě jednu soutěž Otevřeno x Zavřeno

Jsem přesvědčen, že paní starostka bude chtít svým spoluobčanům vše v KZ náležitě podat a vysvětlit, aby si náhodou o ní nemysleli něco špatného. Nejspíše jim vysvetli, že vlastně zvítězila v super soutěži a že nakonec celá porota a všichni přítomní usoudili, jak je skvělá a báječná a naše město vede přímo ukázkově. Zkrátka příští číslo KZ bude jen pro silné žaludky!

Odpovědět

—————

Datum: 13.10.2017

Vložil: hh

Titulek: Re: Re: Ješě jednu soutěž Otevřeno x Zavřeno

a kdopak nas nominoval

Odpovědět

—————

Datum: 13.10.2017

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: Re: Re: Ješě jednu soutěž Otevřeno x Zavřeno

Rada a statutární zástupkyně

Odpovědět

—————

Datum: 13.10.2017

Vložil: daj

Titulek: Re: Re: Re: Ješě jednu soutěž Otevřeno x Zavřeno

seznamte se s pravidly soutěže

Odpovědět

—————

Datum: 05.10.2017

Vložil: K. Horák

Titulek: Zkusme slušně diskutovat

Vážení spoluobčané!

Stránky jsem navštívil poprvé, našel jsem je náhodou. Pročetl jsem možná dvacet posledních příspěvků a jsem zděšen. Zdá se, že zde diskutuje několik málo přispěvatelů a - s čestnou vyjímkou paní Dvořákové - nemá nikdo odvahu se podepsat a vystupujete zde pod "legračními" nicky.

1.Rád bych se v první řadě dozvěděl, kolik lidí stránky navštěvuje. Ptám se proto administrátora: můžete nám prosím sdělit jaká jsou čísla návštěvnosti?

2. Navrhuji, aby diskuse probíhala pod skutečnými jmény. Snad se za své názory nestydíte.

3. Dejte vědět svým známým, že zde tato diskuse probíhá, pokud nás zde bude pět nebo sedm, není to k ničemu.

4. Nyní reaguji na aktuální věc, udělení anticeny městu Kouřim. Musíme si uvědomit, že udělením této anticeny se Kouřim ocitla na pranýři. To, že paní starostka šikovně situaci zmírnila neznamená, že je to menší ostuda pro město, pro radnici. O tom tady nikdo nediskutuje znamená to, že je nám opravdu jedno, že se stáváme pod současným vedením Kocourkovem, ze kterého si jinde dělají legraci? Měli bychom si položit otázku, v čem je příčina těchto problémů. Má pravdu paní Dvořáková a je tou příslovečnou žábou na prameni naše paní starostka? Nevím, je to možné, je ve funkci už opravdu dlouho a každý člověk se opotřebuje. Co si o tom myslíte Vy ostatní? Za chvíli jsou volby. Je potřeba přepřáhnout nebo je současné vedení to pravé?

Těším se na všechny slušné odpovědi.Odpovědět

—————

Datum: 06.10.2017

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: Zkusme slušně diskutovat

Pane Horáku,

nebuďte povrchní baba a přečtěte si dáááááááleko více příspěvků nazpět než jen deklarovaných 20. Myslím tak posledních 200 stránek a až s tím budete hotov, dejte znát. Ano, je tu pár sprosťáren a bezceností, ale toho je přeci plný novinový trh ( neobhajuji, to ). Já jsem to měl jednoduché, mě stačilo 50 stránek nazpět, abych si udělal názor a nikoho zbytečně neosočoval. Někteří jsme tu trošku ješitní, ovšem jsme na to patřičně hrdí......

4. mám si vzít i čepici a nebo jít jen v ponožkách ?
Na reakci si obvykle musíte počkat, ne vždy to tu srší aktivitou, holt to je život.

Odpovědět

—————

Datum: 08.10.2017

Vložil: Občan

Titulek: Re: Zkusme slušně diskutovat

Dobrý den pane Horáku, nepodepisuji se celým jménem, neboť nesouhlas s prací paní starostky v tomto městě nezůstává bez odezvy. Osobně jsem s ní i na zastupitelstvu zkoušel v minulosti diskutovat ve věcech, ve kterých bych rád viděl zlepšení (především vedení a hospodaření města). Paní starostce však chybí jakákoliv sebereflexe. Zastupitelé finančně navázáni na město ji jen přikyvují. Dále jsou zde občané, čerpající zajímavé výhody z podpory starostky. V tomto prostředí opravdu není možné psát kritiku pod svým jménem, když chcete ve městě žít.

Odpovědět

—————

Datum: 10.10.2017

Vložil: jYa

Titulek: Re: Zkusme slušně diskutovat

co je horak.

Odpovědět

—————

Datum: 05.10.2017

Vložil: ;)

Titulek: Zprávy

V pátek 6.10. ve 12:00 hod. proběhne v Lonze zkouška sirén a vnitřních výstražných systémů.
Pohodový svět, o.s., pořádá již 10. Burzu dětského i dospělého oblečení, sportovních a domácích potřeb a potřeb pro děti. Příjem oblečení je v pátek 6.10. od 18:00 do 19:30 hod. v sálu radnice, nebo dle tel. domluvy. Prodej se uskuteční v sobotu 7.10. od 9:00 do 16:00 hod. v sálu radnice.
Na burzu budou přijímány pouze oděvy čisté, nezničené a viditelně označené celou osobní značkou. Více informací získáte na tel. č. 777 019 306 nebo 724 736 660.

Odpovědět

—————

Datum: 06.10.2017

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: Zprávy

Na rohu ulic XY a AB se dnes od 10.00 prodávají Leninovy paměti. Od 10.01 se zas vykupují.
http://mestokourim.cz/hlaseni-mistniho-rozhlasu-4-10-2017/d-2048

Odpovědět

—————

Datum: 05.10.2017

Vložil: ;)

Titulek: Drakiáda

V sobotu 7.10.2017 pořádá město Kouřim drakiádu, akce začíná od 15h a potrvá až do 19h. Super akce pro děti i rodiče :)

Odpovědět

—————

Datum: 05.10.2017

Vložil: ŮŮ

Titulek: Re: Drakiáda

POLICIE ŽÁDÁ STOPAŘKY MÍŘÍCÍ Z PRAHY DO MĚSTA KOUŘIM, ABY SI NA CEDULE RADĚJI PSALY SMĚR KOLÍN NEBO KUTNÁ HORA

Odpovědět

—————

Datum: 06.10.2017

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: Re: Drakiáda

1*, dlouho jsem se tak nezasmál. Dík.
Už mi schází Vykuk, dobře jste jej zastoupil/a.

Odpovědět

—————

Datum: 04.10.2017

Vložil: Ing.Marie Dvořáková

Titulek: Otevřeno x Zavřeno 2017

http://www.otevrenaspolecnost.cz/uz-jste-to-slyseli/5972-vyhlasili-jsme-vysledky-otevreno-x-zavreno-2017

Odpovědět

—————

Datum: 04.10.2017

Vložil:

Titulek: Re: Otevřeno x Zavřeno 2017

Už jsme slyšeli. Také se k nám dostalo, jak velkolepé to bylo a že jste utekla jako zpráskaný pes. Nevydržela jste prý ani do půlky, zvláštní, na to kolik jste tomu obětovali energie. Každopádně jen pro úplnou informaci, paní starostka prý slavila velký úspěch a dostalo se jí od mnoha významných osobností pochval a uznání. Paní advokátka Hana Marvanová, která byla v porotě, popřála paní starostce hodně dalších úspěchů v práci hodně pevných nervů s lidmi jako jste Vy. A víte co? Byla nabídnuta i pomoc z ministerstva. Takže díky za takovou reklamu Maruš, pro Kouřim jen další plus.

Odpovědět

—————

Datum: 04.10.2017

Vložil: J. S. Chlap

Titulek: Re: Re: Otevřeno x Zavřeno 2017

Vy si asi trochu pletete, v jaké kategorii naše město zvítězilo! Nedostali jsme první místo v kategorii Otevřeno, ale ZAVŘENO!!! A to rozhodně není dobrá reklama pro naši obec! Trochu se nad tím zamyslete!

Sice jste u toho nebyl osobně, ale víte, že paní Dvořáková utekla (proč by to jako autor vítězné nominace dělala?). Je děsivé, že pro paní starostku je super, když naše obec zvítězila v té nejhorší, negativní kategorii soutěže. A že ji na ministerstvu chtějí pomoci, aby město vedla lépe, tak to asi nepochopila už vůbec! A vy také ne.

Takže se dál tvařte, jak jste skvělí a super a to i ve chvílí, kdy vyhrajete soutěž o nejhorší vedení města... Gratuluji, vaše sebereflexe dosáhla úplného dna!

Odpovědět

—————

Datum: 04.10.2017

Vložil:

Titulek: Re: Re: Otevřeno x Zavřeno 2017

Informace ohledně paní Marvanové není pravdivá, spletl jsem se a omlouvám se městu Kouřim.

Odpovědět

—————

Datum: 04.10.2017

Vložil: daj

Titulek: Re: Re: Re: Otevřeno x Zavřeno 2017

To myslíte vážně? Vy si něco vymyslíte, vložíte to do úst někomu třetímu, sprostě pomluvíte paní Dvořákovou, pak si klidně prohlásíte že jste se spletl a ještě se omlouváte městu Kouřim?! Za co? Pomlouval jste snad město Kouřim ?
Buď jste úplný hlupák nebo neskutečně zoufalý idiot. To má Zuzana opravdu kvalitní příznivce. Holt vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. Jste ubožák a lhář a chováte se jako hovado.

Odpovědět

—————

Datum: 04.10.2017

Vložil: Ing.Marie Dvořáková

Titulek: Re: Re: Otevřeno x Zavřeno 2017

Miluji anonymy! A obzvlášť ty tak zvaně dobře informované ! Ale strefil/a jste se pouze v jediném. Ano, paní starostka měla veliký úspěch. Není nic neznámého na tom, že v oboru manipulace má velké zkušenosti. I tentokrát si předem připravila půdu pro svůj velkolepý nástup k převzetí anticeny v kategorii Zavřeno - Svoboda projevu. Přivezla sebou do Prahy bednu kouřimských jablíček (ovšem nikoli ze své zahrádky) a nezapomněla k němému úžasu přítomných před svým velikášským projevem sdělit, že "to je pro Vás všechny přítomné" a z podia je rozdávat sedícím v první řadě. Ve svém projevu zdůraznila, že s předmětem nominace v kategorii Zavřeno nesouhlasí, prý proto, že městský úřad je otevřen již řadu let 5dnů v týdnu, dále že Kouřim je přece Obec přátelská rodině i seniorům a vyslovila naději, že v příštích ročnících bude Kouřim nominována v kategorii Otevřeno.... "Já o voze, voni o koze !"

S těmi údajnými pochvalami a uznáním bych byla dost skeptická, přece si přišla pro cenu v kategorii Zavřeno! Inu, když mne nikdo nepochválí, tak se musím pochválit já sám !

A pokud jde snad o vyjádření JUDr.Marvanové, tak v tomto je Vaše tvrzení absolutně lživé a vykonstruované. Měl byste lépe vážit slova. Žádný právník natož advokát by nikdy takovéto obratu ani výrazu nepoužil ! A navíc, podobná "slátanina slovních obratů" zapůsobí možná pouze jako zbožné přání paní starostky, ovšem jejich obsah je v příkrém rozporu se zásadami a pravidly soutěže Otevřeno x Zavřeno a v samotné podstatě by takováto slovní spojení popřelo samotnou podstatu dlouholeté práce Otevřené společnosti o.p.s.
A ta pomoc ministerstva ? Pročpak Vám paní starostka neřekla kterého ministerstva? Já vím, že MFinancí, ale tato nabídka MF platí pro všechny (obce, města, instituce apod.) a s nominovaným činem, který vynesl městu Kouřim anticenu v kategorii Zavřeno - Svoboda projevu - nemá pranic společného !
Nic naplat. Zase stará dobrá a praxí ověřená manipulace !
A ještě něco. Opravdu si myslíte, že vítěz má nějaký důvod odněkud utíkat?

Odpovědět

—————


Přidat nový příspěvek