Kniha návštěv

Datum: 29.09.2016

Vložil: jeli.to

Titulek: el.deska úředníkova

Tak máme 2 nové vyhlášky.

Jednu o nežebrání. OK, pokud se dělá vyhláška pro jednoho jedince, kolik práce by dalo do ní přidat i zákaz podomního prodeje, jež provozuje tolik šmejdů ?? Chrání město své méně zodpovědné spoluobčany ?? No a přidat k tomu ještě stanovení pravidel stánkového prodeje, to by bylo.

Druhou o nevjezdu těžších tonáží na Ptačí ryneček, ano, ale dodatková tabulka tam vjezd umožní a o tranzitní území nikdy nešlo, takže bez efektu.

Mimochodem, na desce opět nesvítí dražební vyhláška :
http://www.portaldrazeb.cz/pdf2/132755.pdf

Odpovědět

—————

Datum: 29.09.2016

Vložil: sojka

Titulek: Re: el.deska úředníkova

Oni myslí prdelí a sedí na ní

Odpovědět

—————

Datum: 27.09.2016

Vložil: Rodič II

Titulek: Fotky v KZ

Proč má základní škola v KZ dvě velké fotky a školka jednu miniaturní? To není vyvážené a objektivní informování veřejnosti, vážení členové redakční rady!

Odpovědět

—————

Datum: 27.09.2016

Vložil: daf

Titulek: svoz

Svoz nebezpečného odpadu
proběhne poslední sobotu v září 24. 9. u technického
dvora na náměstí od 8.00 do 10.00.
Do nebezpečného odpadu můžete odkládat: barvy, laky,
autobaterie, léky, zářivky, oleje, kyseliny, louhy -
v původních obalech, obaly od barev (neředitelných vodou).

Nebereme pneumatiky!
A vyšlo to 26.září, něco je špatně

Odpovědět

—————

Datum: 27.09.2016

Vložil: orel

Titulek: Re: svoz

no ono je tam toho podobného víc :)

Odpovědět

—————

Datum: 22.09.2016

Vložil: orel

Titulek: ZM - zdravotní středisko

Zastupitelé budou dle programu nadcházejícího zasedání ZM opět řešit zdravotní středisko.

Velice by mě zajímalo na základě jakých kritérií vybrala RM 2 lokality (ikdyž si myslím, že jí to vůbec nepřísluší, dělat užší výběr).

A hlavně doufám, že má paní starostka připravené 2 studie, které představí zastupitelům, aby mohli vhodně vybrat. Přesněji řečeno, zajisté mají již všichni k dispozici materiály, které si pročítají. A ne, že se vše dozví až před hlasováním.

Předpokládám, že se minimálně dozvíme, kolik by stálo zakoupení pozemku na náměstí, výstavba, nákres budovy v lokalitě Československé armády u Základní školy ... atd. Předběžná studie nákladů obou variant by byla fajn!!!

Evidentní protěžování jedné lokality této rychlohurá akce se mi nějak nelíbí.

Odpovědět

—————

Datum: 22.09.2016

Vložil: :-)

Titulek: Re: ZM - zdravotní středisko


Pro koho jsou vhodné tyto dvě navrhované lokality ?
1. Náměstí pod kostelem (sběrný dvůr) – v současné době je problém zaparkovat – pošta, úřad, nedovedu si představit, pokud by musela přijet sanita = naprosto nevhodná lokalita pro zdravotní středisko (osobně to nechápu)
2. školní zahrada – parkování, hluk, narušení prostoru , který má být pro děti. Nevím, jestli by spíše škola neměla přemýšlet jak prostory využít pro děti. Copak nikomu nevadí, že děti nemají kde trávit čas mezi odpoledním vyučováním!!! = naprosto nevhodná lokalita pro zdravotní středisko

Odpovědět

—————

Datum: 23.09.2016

Vložil: Ing.Marie Dvořáková

Titulek: Re: Re: ZM - zdravotní středisko

Souhlas, žádná z variant nemá logiku ani co by se za nehet vešlo. Tedy má, ale jen pro zasvěcené.
To si chce zase někdo namastit akorát kapsu. Ono totiž (prý) ze sběrného dvora doposud nic nekáplo, protože tajemník (lidumil) ty pozemky pronajímá městu bez smlouvy a podle starostky prý i bez veškerých nároků na nájemné. Tak teď asi přišla doba, kdy si to hodlá vybrat zpátky.
A navíc určitě očekává, že bude za zachránce potřebných. Koupil to před 20lety sice jen za 19 tisíc Kč, ale teď mu to hodí určitě trochu víc, oni se přece dohodnou ! Jak jinak zúročit pozemky v centru města než rádoby ve veřejném zájmu ? Že je to památkově chráněné území - nezájem. Že je to vedle kostela sv.Štěpána - nezájem.

Navíc ten neskutečný dlouhotrvající bordel na náměstí a okolo náměstí, zdevastovaná a životu nebezpečná chlapecká škola, neschopný úřad, který vůbec nic neřeší a na pomyslné váhy ekologické i ekonomické zátěže města přikládá jeho obyvatelům další a další pomníčky a připravuje tak nejen nám všem, ale hlavně našim dětem určitě skvělou a především zadluženou budoucnost.

Vlastní zdroje využívat neumějí a tedy nevyužívají, nebo minimální finanční efekty z nich plynoucí rozhazují za nepodstatné a především mnohdy zcela nadbytečné, a to vše jenom proto, aby se "vlk nažral a koza zůstala celá". Ale hlavně, aby bylo s čím se v tisku chlubit.

Co takhle zrekonstruovat a rozšířit stávající zdravotní středisko na vlastním, tedy na pozemku města ? Ono by to ovšem chtělo celkovou koncepci města a ne bezhlavě skákat z jednoho na desáté podle toho v jaké náladě se madam ráno probudí.
Uvažovat jako pravý hospodář je zjevně pro to naše vedení španělskou vesnicí. Bohužel u vesla jsou (nevím na co vlastně namyšlené) hyeny, kdy jejich jediným zájmem je jen a jen vlastní prospěch !
Nezapomeňte je zase volit, dostanete taky nějakou trafiku

Odpovědět

—————

Datum: 26.09.2016

Vložil: Vzpomínáte???

Titulek: Re: Re: Re: ZM - zdravotní středisko

Starostka si nedá říct a blbne, neví co ale chce to .
Prostě neví co a jak. má do roku 2222 plán na sociálku, park, k lidem pro lidi ale město jako takový jde do prdele.
Silnice města, děs
Náměstí, děs.
Koupaliště, děs.
Parcely pro domy, děs.
atd, atd, atd.

Odpovědět

—————

Datum: 26.09.2016

Vložil: Vzpomínáte???

Titulek: Re: Re: Re: Re: ZM - zdravotní středisko

Naše krásná Kouřim si zaslouží aby ji vedl Kouřimák a ne nějaká náplava co rozvádí manželství a stále shání chlapa a je ji jedno jakej je, to víme.
Pojďme se odtajnit, sejít, domluvit a začít to těm pitomcům ztěžovat tím že budeme na každém zasedání a budeme se ptát a ptát.
Nenechme si srát na hlavy
Chceme aby se město podřídilo turismu.
Chceme udržovat památky a ně je prodávat.
Chceme postupně opravovat starou Kouřim .
Chceme něco pro mladé a střední generaci.
Chceme aby vládli občané pro občany a ne do vlastních kapes.
Je toho hodně ale pokud budeme mlčící většina , bude to stát čím dál víc za hovno, je nejvyšší čas s tím něco dělat.
Hodně občanů se stěhuje do pryč a ona jim to i doporučuje. Děsný, co říkáte??

Odpovědět

—————

Datum: 28.09.2016

Vložil: Ing.Marie Dvořáková

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: ZM - zdravotní středisko

Tak vyjděte z anonymity a jděte příkladem ! Už velmi dlouho jsem nezaznamenala, že by se někdo u svého příspěvku uvedl své pravé jméno. To máte takový strach ? Z čeho ? Nebo z koho ?

Odpovědět

—————

Datum: 27.09.2016

Vložil: Honza

Titulek: Re: ZM - zdravotní středisko

Mě by zajímalo, jak bude důchodcům vysvětlovat, že město nechalo odejít zubaře! A že je to vinou přístupu města (Zuzany) víme! Jak budou tito lidé dojíždět k paní doktorce? Bude je tam snad svážet autem? To asi těžko! Vidím to jako pěknou komplikaci pro starší, ale i ostatní generace!

Dále mě zajímá, co na to říká pan Hejduk. Vždyť získal vloni pronájem střediska na 10 let. Pochybuji, že půjde do nového. A vůbec, proč se nezrekonstruuje a nerozšíří stávající středisko?

Středisko na náměstí je nesmysl - problém s parkováním, blízkost kostela - naší chlouby, problém s památkáři, všude staré kosti, zkrátka lokalita absolutně nevhodná!

Lokalita u školy už je zajímavější, ale stějně bych to tam raději nechal dětem. Přeci jen potřebují na učení klid a né parkoviště pro pacienty a zvýšený pohyb lidí který by výstavba střediska přinesla...

Odpovědět

—————

Datum: 27.09.2016

Vložil: sojka

Titulek: Re: Re: ZM - zdravotní středisko

Neměla prosrat Prokupčák . tam mohlo být vše i s byty pro personál, jen chtít.

Odpovědět

—————

Datum: 28.09.2016

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: Re: Re: ZM - zdravotní středisko

Tak, tak....a ještě tam mohlo být mnoho dalšího + sál a to není nepodstatné.

Dalo by se i říci, že si doktoři mají zajistit ordinace vlastní komerční cestou, to by ovšem muselo být město nějak atraktivním. V našem případě je nutné lékaře sdružit co možná nejblíže k sobě a to ještě na náklady nás všech, protože jinak budeme jezdit do ....

Prostě jako za socíku ...doktor tady dostane kozu, byt, stravu a manželku, jinak nezůstane :-)

K lokaci :
na nevhodnosti náměstí se shodneme - škola mi nějak nevadí, ale chápu ostatní zmíněné důvody. Pro mne je prostě logické místo u autobusáku...relativně nehezká oblast u Lonzy, ale logisticky příjemná a komfortní - jenže už je tu problém s odprodanou parcelou ( středisko by muselo být víc vzadu a to nesedí ).

Současné středisko je absolutně nevhodné...dřevostavba a dožitá. Parkování je tam takové, že kdyby tu fungoval rozum a PČR , tak tam nezůstane jediné auto a všichni se pěkně projdeme od parkoviště u muzea. Autobus má zastávku taky pěkně daleko. No a postavit tam cokoliv většího je utopie. Snad jedině, že by to někdo chytrý již vyřešil komerční cestou, ale vidím to spíš na jeho skvělou investici a nádherné rezidenční bydlení celé rodiny ( proč si tahat kejchali do baráku ).

A tak tam spinkali dál a dál , až na ně nic nezbylo.

PS:
Mohu Vám i napsat jak bych to řešil já , paní chrr...

1 urvat Prokůpkův dům - bohužel opět Vaše obrovská chyba, nemáte buňky a je to vidět kam se podívám..
2 střelnice je přesně ten objekt, který plní účel neúčel + je tam hodně místa s přístupem z ulice Okružní ?...óóó
3 sociální dům u brány , nikdy. Opravený objekt skautovny jest místem pro takovouto bohulibou činnost, možná.
4 velké, ale velké dohody s paní Vocáskovou a nebo vážný střet. Brání v rozvoji bytovkové a tudíž i sociální a rozvojové politiky. A nechápu proč město nepolyká ty prodávané parcely u tranziťáckých bytovek jak maliny - to nemáme 1,5 mega na dořešení přístupů a podobně ( nemyslím tím projekt paní baštýřky z asfaltovic ) ? Kde tedy bude technický dvůr a zázemí služeb ? Navíc tu má nedořešenou život ohrožující věc na hranici s veřejnou komunikací ?? Uff, tady něco nesedí...kamarádství, to nikdy nefunguje.
5 přesun skautů do prázdné budovy po mudr a jejich starání se o okolí.

Mohlo by se říci, kde na to vzít, ale víme jak je to s drahostí Prokupčáku :-) , přestavba by něco stála, to ano, ale vyplatila by se. Teď vše jinak.
Nyní asi nezbude než se po volbách poradit s Markem Semerádem , zda by nám pomohl kopat za opravu chlapecké školy pro to bydlení případně sál....tenhle vřed stejně soukromý sektor nevyřeší, je to práce pro nás všechny, chápete to už ? Místo muzea šoupnout do menšího poštu. Budova radnice obsahuje po odsunutí poštovny také řešení sálu v reprezentativním domě. No a hurá na dořešení střelnice s domem u brány ( doktoři a byty, parkoviště).

Prostě bez koncepce, oprav a akce kulový blesk se Kouřim nehne. No a když se k tomu přidá to šlápnutí do parkování, které tady ignorujete, bude to tu zase k žití.

Semerád jako socan vytěžil kraj. To nemáme spojku ? Myslím, že Borový jeho kvalit zdaleka nedosahuje, ale pádluje tady v trojici tak dlouho, že by proti proudu ? Soudím z výsledků.

Odpovědět

—————

Datum: 13.09.2016

Vložil: Rodič

Titulek: zápis ZM - ZUŠ bod 13

promiňte, ale já se vždycky z těch zápisu rozčílím :DD

Trvá 14 dní než se napíše a pak je informačně k ničemu.

Myslím, že by rodiče žáků ZUŠky zajímalo, co je třeba za nutné úpravy.
Jestli třeba dětem nekape při nepříznivém počasí při cvičení do houslí...a hlavně, co hodlá město teda dělat? Bude se připomínkou paní ředitelky Kroužilové vůbec zabývat???

Hlavně, že u připomínky pana zastupitele Nerudy víme, že se jedná o přepad kanalizace u mostu.

PS: hlavně že má město 300 000 Kč na hřiště na vrh koulí. Tak doufám, že zbyde i na ty úpravy v ZUŠce!!

Odpovědět

—————

Datum: 13.09.2016

Vložil: podskalák

Titulek: Re: zápis ZM - ZUŠ bod 13

Jo zápis dělá vůl, po přečtení stejně nevíš co a jak ,je to k ničemu. Snad osobní účast každého z nás to napraví, snad. Zatím si tam dělaj co chtěj.

Odpovědět

—————

Datum: 13.09.2016

Vložil: orel

Titulek: zápis ZM

5. 2. Pohledávka města u firmy Silnice Čáslav Holding a. s

tak ted by mě zajímalo, kolik z těch 2 mega se ukrojí na výdaje právníkovi, který se touto pohladávkou přes rok zabýval.
A nakonec se vymyslí to, že se pohledávka odečte od další zakázky, která nota bene měla být hotová už loni??

Odpovědět

—————

Datum: 20.09.2016

Vložil: sojka

Titulek: Re: zápis ZM

Nic nebude, oni to prostaví a za 1 m2 dáme jak za dálnici a ta pipka jim to žere

Odpovědět

—————

Datum: 13.09.2016

Vložil: jeli.to

Titulek: Chlapecká škola

Je budova dobře zajištěna proti vloupání ( z parku ) ?
Nedošlo při zjevném propadu stropu k zavalení nějakého nerespektovače ? Oplocení ruiny odpovídá ?

Odpovědět

—————

Datum: 12.09.2016

Vložil: J.S. chlap

Titulek: Sobotní "Pocta Karlu IV"

Sobotní akce mesta " Pocta Karlu IV" vyznělo spíš jako parodie na Karla IV. V plné nahotě se zde ukázalo, jaký má město vztah k historii - velmi povrchní! S organizací tohoto spektáklu si organizatori zřejmě nedelali příliš hlavu - zaparkovanými auty počínaje, přes fakt, že tento panovník byl známý svou oblibou v jízdě na koni ( ten náš jel v bryčce), nefunkční ozvučení, absenci královského průvodu, naopak auta za kočárem krále působily velmi nevhodně. A mohu ještě pokračovat, ale raději snad ani ne...

Shrnu to citátem Karla IV, uveřejněném v brožuře k této akci: "I když člověk usíná v zoufalství, probouzí se do naděje, že svět bude jiný." Ja osobně doufám v nove vedení města, které bude mít pro historii větší cit!

Odpovědět

—————

Datum: 12.09.2016

Vložil: sojka

Titulek: Re: Sobotní "Pocta Karlu IV"

Jo bylo to děsný

Odpovědět

—————

Datum: 12.09.2016

Vložil: kkkkkkkkkkkkkkk

Titulek: Re: Re: Sobotní "Pocta Karlu IV"

byl to mazec o ničem kdyby se do toho pustil pan Rišlink nebo kouřimští divadelníci s panem učitelem Drahovzalem bylo to na úrovni

Odpovědět

—————

Datum: 13.09.2016

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: Re: Re: Sobotní "Pocta Karlu IV"

Malá podpora = malý zájem ?
V každém případě je za oběma vidět pořádná koncepční práce, ano.

Odpovědět

—————

Datum: 12.09.2016

Vložil: Čumák

Titulek: Re: Sobotní "Pocta Karlu IV"

Ahoj pepí ty seš fakt nemocnej umíš něco taky pochválit,hele chci založit iniciativu na tvojí podporu a udělat vse proto aby ses dostal na post starosty našeho města,ted akorát nevím jak to máš trvalým pobytem,seš hlašen tady nebo v Praze ? Ale neboj to jsou detaily to doladime chci ti dělat PR.jo ještě ale musíme skočit na psychiatrii aby ti dali pořádnou konskou dávku (Semnasranu)do prdele. Heslo:Pepí na radnici.

Odpovědět

—————

Datum: 12.09.2016

Vložil: orel

Titulek: Re: Re: Sobotní "Pocta Karlu IV"

Jsi Čumáčku totálně vedle, to není Pepa :D

Odpovědět

—————

Datum: 13.09.2016

Vložil: J.S. chlap

Titulek: Re: Re: Sobotní "Pocta Karlu IV"

Čumáku, to co jsem napsal, tomu se říká ZPĚTNÁ VAZBA! Dává se proto, aby se věci vylepšily třeba do příště. A je jen Tvůj problém, že nechceš slyšet i negativní věci. Protože právě ty jsou velmi užitečné a pomáhají nám ve zlepšování a pilování detailů.

Odpovědět

—————

Datum: 13.09.2016

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: Sobotní "Pocta Karlu IV"

Že není normální vytvořit dav a do něj pustit provoz ? Taky jsem žasl. No a kdyby u ostrůvku pod vrchní stranou domů na náměstí ( zkrátka pod lékárnou ) stála vozidla šikmo k ostrůvku, vešlo by se jich tam násobně. Navíc by pak nestála u domů, kam fakt nenáleží. Úmysly možná čisté, ale ty konce a konečky...... Parkování je neřešené a už přesáhlo všechny meze ! Nové město , Ptačí ryneček, Pražská, povolení města obparkovat historickou kašnu vždy při akcích, žalostná neúcta k pomníku padlích ( aktuální ) !! , parkování u sochy před radnicí ...atd. Nejsem moralista, jen vím kam to popuštění uzdy vede.

K akci Sen....tahle akce je jednou z těch, kterou bych jisto jistě pochválil. A vedení muzea dík za demonstraci stavu Prokůpkova domu....ten sál budu oplakávat ještě dlouho.
Co se nezmínilo a dělá mi starost je stav po akci....taky jste si odhodili svůj vajgl a igelit na zem ?

Odpovědět

—————

Datum: 13.09.2016

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: Re: Sobotní "Pocta Karlu IV"

padlých....

Odpovědět

—————

Datum: 13.09.2016

Vložil: J.S. chlap

Titulek: Re: Re: Sobotní "Pocta Karlu IV"

Souhlas. Akce "Sen..." je opravdu dobrá. Proto se zmiňují výhradně o Poctě Karlu IV. To byla, podle mne, akce nevydařená.

Odpovědět

—————

Datum: 13.09.2016

Vložil: frantík

Titulek: Re: Re: Sobotní "Pocta Karlu IV"

A který blb to měl v pronájmu ????????????

Odpovědět

—————


Přidat nový příspěvek