Kniha návštěv

Datum: 17.01.2017

Vložil: orel

Titulek: zamer prodat...

Myslim, ze je na case, aby rada prestala hlasovat o jakemkoliv pronajmu natozpak prodeji.

Ve slozeni, ve kterem momentalne je, je absolutne nekompetetni k takovymto ukonum, ktere se deji tajne za dvermi.

Odpovědět

—————

Datum: 18.01.2017

Vložil: ASI

Titulek: Re: zamer prodat...

Navíc je tam radní kořala co se rve po hospodách jak křupan

Odpovědět

—————

Datum: 18.01.2017

Vložil: :-)

Titulek: Re: Re: zamer prodat...

řekl jsem si, že nebudu reagovat na stupidní příspěvky.Bohužel mně to nedá, pane Asi, věříte spíše na domácí alkoholiky ? Co když ten "křupan" podle Vašeho oslovení se jen bránil ? Asi nesmí :-) Vůbec netuším o koho jde a je mi to zcela fuk ale přesně o tom svědčí ta naše povaha česká. Kdo chce psa bít, snadno si hůl najde ..

Odpovědět

—————

Datum: 18.01.2017

Vložil: ASI

Titulek: Re: Re: Re: zamer prodat...

No je pravda že jsem to jen slyšel ale od věrohodného svědka, tak tedy se omlouvám a již se to nestane, opravdu, budu věřit jen svým očím

Odpovědět

—————

Datum: 17.01.2017

Vložil: Shrek

Titulek: zápis zastupitelstva

Kdy bude zápis ze prosince ??????

Odpovědět

—————

Datum: 17.01.2017

Vložil: orel

Titulek: Re: zápis zastupitelstva

asi az opada listi z dubu...

Cekam, jestli tam bude zminka o TOTALu. Jestli ne, tak tu neco nehraje

Odpovědět

—————

Datum: 16.01.2017

Vložil: Jeli.to

Titulek: Óda na nebudoucno.

Jak zde podotýkají ostatní k TOTALU a ovzduší , chápu. Možná, vzhledem k poukazovaným (nekontroluji ) hraničním hodnotám znečištění a rozhodnutí statutárního orgánu města povolit další zátěž v lokaci ( při prokázání následného navýšení, případně z plánování zřejmého ) půjde vlastně o veřejné ohrožení a možná i právně napadnutelné kroky a to i zpětně, domnívám se. Snad vědí co dělají, pak by totiž stačil byť jeden nespokojený, nedej bože nemocný, občan a totálně to padne do potíží s provozem.....omezení atd.

Co mne nutí k myšlenkám na defenestraci je toto :

http://mestokourim.cz/assets/File.ashx?id_org=7121&id_dokumenty=2873

http://sgi.nahlizenidokn.cuzk.cz/marushka/default.aspx?themeid=3&&MarQueryId=2EDA9E08&MarQParam0=1467053204&MarQParamCount=1&MarWindowName=Marushka

Tak už zasejc prodáváme ! Ono nestačí provozovat , případně pronajmout ? Já nechápu, proč by si stále více upadající skaut pro parkovací plochu u jejich ne příliš šťastně umístněné klubovny musel pozemek na parkoviště zrovinka kupovat a kde by na to vzal ? Možná by to skautu stačilo pronajmout a nebo prostě parkoviště na naše náklady zřídit.
Nebo, že by skauti nebyli ve hře a na jejich bezpečném vystupování z vozů rodičů nesešlo ? Možná je to připraveno pro nějakou firmu, že? Proč na parkovací plochu musíme pozemek prodat ? Nebo to nebude parkoviště a jde o dlouhodobě požadovaný pozemek - jako bolestné s rozumnou cenou ? Uvidíme, ale jedno vím jistě, dobrý hospodář by tento strategický pozemek NIKDY neprodal. Nu moc se tu nad odstavnými plochami pro budoucno nepřemýšlí, to ostatně vidím každý den.

Nebo jsme tak bezmezně pitomí a bereme si za rukojmí celé město ? Jak pro mne přihlouplá radnice vůbec uvažuje ? Stále mi ještě není jasná vazba vodního hospodářství města ( respektive finanční efektivity a rozvoje pro nás samé ) a už přemýšlím nad tím jak to město vlastně má s čistírnou odpadních vod, která je celá Lonzy vč přístupové komunikace, až na.................. takový malý kousek, který je Totalu, detail :-). Teď je tam navíc od 13.1 v exekuci pozemek Silnic Čáslav a ještě kousek ve vlastnictví Čepra. Zkrátka , v případě nedohod je celé město ( Lonza ) bez přístupu k čistírně , pokud není smluvně ošetřeno a to fakt nebude, jak to tady vidím. Ostatně i kdyby bylo, proč riskovat ještě více ? Město jako strategický vlastník se ( namísto velké diskuze s S.Čáslav o 264/4 ) zbavuje svého případného moderačního vlivu. Nehledě na evidentní odstřižení č.p.210 od přístupu k nemovitosti po obecním. Obec by neměla dopustit znemožnění přístupu přes obecní pozemky k jiným vlastníkům. Vždy by měla dbát na logickou propojitelnost komunikací a nedovolit třeba rychlostavbařům bez povolení, takovéto vize hatit...atd. Jak je toto možné , kdo to plánuje a hlídá ? Jde to tak evidentně proti zájmům města, jedná se jen o hloupost ? Někdo tady šachuje s pozemky a to dlouhodobě, zdá se mi. Vydejte stopku prodejům ! Vždyť se to v městských textech už psalo, že nebudou prodávat....ne ?

Nezlobte se na mne, ale já vidím jen a jen nekompetenci, kam se podívám. A nebo jsou občané Kouřimi pitomci a vedení města geniální.

Voliči ZČ, město pod jejím vedením prodalo mnoho majetku a mnoho příležitostí promarnilo, stojí Vám stále za to ?
Mohli jste mít doktory v Prokůpkově domě a nebo v domě s kadeřnictvím na náměstí - místo toho budete, zřejmě, kupovat násobně dráže pozemek, který město prodalo muži ve střetu zájmů a stavět, rozhodně nebudeme přemýšlet nad rovněž tragickou variantou v budově Muzea. Máte asfaltku v místě kam nejezdíte....já to všechno opětovně vlastně ani vyjmenovávat nechci.
Tak se jděte uklidnit pohledem na jedinou dosud stojící Baštu v parku, je soukromá a oplocená :-)... to je ten park s pulsujícím žaludkem...
Pocit bezpečí Vám přinese nové hasičské vozidlo, ano, ale nemáme pro něj vlastní zbrojnici a tu pronajatou neumíme ani spravovat.

Proč ? Proč takto volíte ? Prosím, změňte svoje uvažování, za pokus to určitě stojí !! Bratr Lech, jakožto průkopník IT technologie od nás vysílal kouřové signály. Naše současná s drobnou obměnou rotující správní garnitura, nejen že se od těchto vertikálních signálů příliš neposunula, ale naopak je užívá proti svému lidu v podobě horizontální , jako kouřové clony :-)

Odpovědět

—————

Datum: 16.01.2017

Vložil: sojka

Titulek: Re: Óda na nebudoucno.

Všichni normální to vědí a co dál, žába sedí na prameni a svou velkou zadnicí bráni rozvoji Kouřimi, a navíc ji začíná škodit, a na to bycha, co naši zlatí a přepracovaní zastupitelé, ovce na kývání, co ty na to, nechají nás trávit ?????

Odpovědět

—————

Datum: 17.01.2017

Vložil: občan - pitomec :-)

Titulek: Re: Óda na nebudoucno.

Pane Jeli-to, prosím neberte to ve zlém Vaše kritika je slušná nikterak pobuřující. Jen mě trošku zaráží, že když tohle píšete proč s tím něco neděláte ? Ano je zde prostor na tuto diskuzi to chápu, ale slušně se dá diskutovat i na zastupitelstvu, tak proč tam nepřednesete Vaše návrhy? Je celkem zbytečné vracet se co kdo udělal špatně, důležité je pro nás všechny aby se to neopakovalo.

Odpovědět

—————

Datum: 17.01.2017

Vložil: Ing.Marie Dvořáková

Titulek: Re: Re: Óda na nebudoucno.

Vážený "občane", jak si tedy Vy představujete, že by snad byl jednotlivec schopen něco sám udělat ? Že by se třeba pomnožil a ovlivnil tak ve volbách všeobecné hlasování ve prospěch těch, kteří by s tím něco byli konečně schopni udělat ?
Určitě Vám neušlo, že s těmi, kteří bezohledně doslova likvidují naše město - i přesto, že se svým slibem při inauguraci zavázali pracovat výhradně pro blaho města a jeho občanů - se už dávno žádná diskuze nekoná ?
Přispějte svoji radou, doporučením, jak jinak z toho ven, než uvážlivě volit své zastupitele. Je nás tu určitě více, kteří by to uvítali.

Odpovědět

—————

Datum: 17.01.2017

Vložil: J. S. Chlap

Titulek: Re: Re: Óda na nebudoucno.

Na Zastupitelstvu diskuze není možná. Podívejte se na jednací řád. Diskuze s veřejností je vždy až poslední bod, kdy už je o všem rozhodnuto a zastupitelé pospichaji domů. A Zuzana ví moc dobře, proč to tak je. Ona vás ke slovu opravdu nepustí. Vlastní zkušenost. A abych nezapomněl, musíte být občan Kouřimi. Jinak vám řeknou, že se ptát nesmíte, aniž vědí, na co se ptát chcete...
Chodit a diskutovat na Zastupitelstvu má smysl, až Zuzana a její nohsledi diskuzi s veřejností povolí.

Odpovědět

—————

Datum: 17.01.2017

Vložil: Ing.Marie Dvořáková

Titulek: Re: Re: Re: Óda na nebudoucno.

Podepisuji. Navíc - ráda bych upozornila na dávno neexistující Diskuzní fórum na webu města Kouřim, které dobou svého trvání nepřežilo ani 3 měsíce !
Zato "kvalitou" odpovědí - v převážné míře paní starostky - se hluboce zapsalo nejen do povědomí těch, kteří své dotazy na tuto fórum vznesli, ale i těch, kteří tyto dotazy a odpovědi představitelů města jen sdíleli.

Odpovědět

—————

Datum: 17.01.2017

Vložil: Ing.Marie Dvořáková

Titulek: Re: Re: Re: Re: Óda na nebudoucno.

oprava ... na toto fórum vznesli...

Odpovědět

—————

Datum: 17.01.2017

Vložil: J. S. Chlap

Titulek: Re: Re: Re: Re: Óda na nebudoucno.

Taky velká pravda! Pokud by chtěla s občany diskutovat, tak neruší oficiální diskusní fórum na webu mesta! Jaký že to uvedla důvod? Jestli si dobře pamatuji, tak pro časovou vytíženosti, nebo tak něco, že?! Ne, nade město nemá zájem o diskusi s občany u závažných témat!

Odpovědět

—————

Datum: 18.01.2017

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Óda na nebudoucno.

nepřesně formuluji :
pro časovou vytíženost a znevažování úřadu. V KZ zase , že si lidé přestali povídat ..... a že si raději popovídají na lavičkách + marginalizace elektronických fór.

Odpovědět

—————

Datum: 18.01.2017

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: Re: Re: Óda na nebudoucno.

musíte být občan Kouřimi - to ve Vás utkvělo také, že ?
To byl poslední hřebíček, když odstěhovavší se letité rodačce, která šla diskutovat toto znemožnili. N e u v ě ř i t e l n é. Tito samí lidé pak souhlasí s čestným občanstvím nekouřimských. Nadsázka : jak si nějaký běžec či kopáč toto zasloužili :-) ?
Ty samé tendence cítím i zde, při diskuzích o náplavě, rodácích apod. Je to vážně smutné.

Odpovědět

—————

Datum: 17.01.2017

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: Re: Óda na nebudoucno.

Občane, jistě nejste pitomec a mírnou provokativnost daného textu jste vycítil. To bych se tady vážně nevyskytoval a dále nevázal :-)
Když si ale promítnu kvalitu složení ZM a zejména RM ( bez urážky ), tak se mi skutečně nechce komunikovat. Lidi, které respektuji, ze ZM odešli či se ho případně pro absolutní marnost konání neúčastní, což mi ovšem vadí, neskrývám.
Chápu, že komunikace zde může se zdáti marnou, ale jde o veřejný prostor a já jisté posuny vidím. Garantuji Vám, že má smysl i tato diskuze tažená kdykoliv z kapsy. Necítím žádného rozdílu mezi virtuálním Jeli.to někde v IT prostoru a konkrétním na jménu dehonestovaným panem XY v zápise ZM s datem vydání notně po datu aktuelnosti. Nebo to vidíte jinak ? Věřte , že zastupitelé o této láskyplné stránce vědí.
Navíc jsem skutečně přesvědčen o nekompetenci jak správní, tak výkonné a to se mi vážně nějak nechce diskutovat. Chce se mi poukazovat a podněcovat. A prosím pozor, rozhodně si nemyslím, že jsem nějaká vědma a mám jen a jen pravdu, i když vlastně ....

Vaší poslední větě vůbec nerozumím, nezlobte se. Mám to přesně obráceně. Soudím podle činů - ne oblečení, vizáže, bohatství, vlastností a nálad. A druhá šance se dává za odměnu , ne proto abych byl desetkrát s rukou v dlaních. To proto říkám dost, tedy za sebe a jen doufám, že takových bude dost pro definitivu. No a pokud jde o pomoc, pomáhám kde potřebuji a chci. Ne tam, kde škodí právu či mně a chechtají se, je to nenormální ?

Takže, děkuji také za slušný podnět, ale ne. Až to budu cítit jinak Jeli.to zmizí a někdo jiný se zhmotní, běda :-)

Odpovědět

—————

Datum: 16.01.2017

Vložil: Jeli.to

Titulek: Podomní prodej

Tak spící Růženka se probrala ? Škoda, že trvalo roky. Nic, máme další fajfku, toto fórum, dle mého, je opravdu potřebným.

http://mestokourim.cz/assets/File.ashx?id_org=7121&id_dokumenty=2857

Odpovědět

—————

Datum: 15.01.2017

Vložil: sojka

Titulek: jedy

Tak se tu postaví druhá Lonza z let v začátku firmy, smrad , hluk a jedy, a město?? prachy nesmrdí nikomu.už aby šli do prdele inženýři a chytrolíni co tam jsou dvacet let, a ničí naše město, nezájmem o něj.

Odpovědět

—————

Datum: 15.01.2017

Vložil: AS

Titulek: Re: jedy

Bude tu konference tak to snad vysvětlí a obhájí tu prasečinu

Odpovědět

—————

Datum: 14.01.2017

Vložil: daj

Titulek: Aktuální parodie II. - na naše ovzduší

Již jedenáctá odbyla a společnost ještě seděla.
Při víně v družném hovoru, v kanclíku v malém prostoru.
Na podnět rady Vendláska, přišla všetečná otázka.
Kde prdět smíte a kde ne ?
Je slyšet pana Nerudu, jak vážně mluví o prdu.
Směle v tváři všem tvrdí, že každý člověk prdí.
Někdo málo, někdo více, do sukně i nohavice.
I v kanclíku smí se prdět, nesmí to však tuze smrdět.
Kdo to šeptem vypustí, tomu Pán Bůh odpustí !

Odpovědět

—————

Datum: 14.01.2017

Vložil: daj

Titulek: aktuální parodie na město Kouřim

Měsíc svítí jako prase, za stodolou štěká pes.
Na návsi smrdí ho.no, krásná je ta naše ves.

Odpovědět

—————

Datum: 13.01.2017

Vložil: ???

Titulek: Náledí

Co jsme si zvolily to máme podívejte se jak to tu dneska vypadalo kde jsou všichni zaměstnanci města? Kde máme všechny dobrovolníky roku? Nikde je to katastrofa hlavně, že se chválí kde se dá ani o silnice se neumí postarat hvězda ZČ.

Odpovědět

—————

Datum: 12.01.2017

Vložil: Edita

Titulek: Veřejná připomínka ke smlouvě

Smlouva o dodávce vody z veřejného vodovodu a odvádění odpadních vod určenou pro smluvní vztahy města Kouřim s právnickými a fyzickými osobami využívajícími služby, které jsou předmětem smlouvy.
1) Kde najdu kanalizační řád pro příslušnou lokalitu?
2) Co jsou obchodní podmínky ... a kde jsou?
3) a všeobecné podmínky?
Trvejte na sjednocení a upřesnění, popř. doložení. To je zmatek :)

Odpovědět

—————

Datum: 13.01.2017

Vložil: Shrek

Titulek: Re: Veřejná připomínka ke smlouvě

Proboha a co neni, co z nich vypadlo za 20 let jsou kraviny

Odpovědět

—————

Datum: 14.01.2017

Vložil: Jeli.to

Titulek: Re: Veřejná připomínka ke smlouvě

1*

Odpovědět

—————

Datum: 12.01.2017

Vložil: J.S.-chlap

Titulek: TOTAL - rozšíření v Kouřimi o výrobu modifikačních asfaltů

Tak jsem se na to díval a podle zprávy EIA (zpráva o dopadu na životní prostředí) se nám do ovzduší ročně darem z nového provozu dostane:

1. Celkový organický uhlík – TOC 137,5 kg/ rok
2.Sulfan – H2S 13,75 kg/ rok
3. Polycyklické aromatické uhlovodíky - PAH 0,55 kg/ rok
4. Oxidy dusíku - NOx 64,41 kg/ rok
5. Oxid uhelnatý - CO 2,736 2,736 kg/ rok

K tomu síra se bude skladovat v papírových obalech a bude ve formě granulí o velikosti cca 3 mm. Hmmm, tak snad budou obaly dost pevné, aby se nám granulky nekutálely do Kouřimky.

Víte co je v Kouřimi šílené? Starostka řeší množství odpadu v popelnicích, tvrdí nám, jak ji jde o životní prostředí a přitom nám nechá u našich domů postavit takovouto příšernost! A navíc o tom nehodlá dostatečně informovat občany! Kterékoli jiné město by to nedovolilo!

Dále kopíruji přímo z textu:
"U posuzované technologie jsou rizikovými operacemi zejména technologická nekázeň, riziko požáru nebo výbuchu s možností vývinu velmi toxických zplodin a další poruchy a havarijní stavy, které jsou nebo budou popsány v provozních předpisech, jejichž výskyt sice nikdy nelze vyloučit, ale je možné pravděpodobnost jejich vzniku minimalizovat, zejména dodržováním technologické kázně, důsledným prováděním kontrol a revizí a pravidelnou údržbou zařízení."

Jen doplňuji, že plánují navíc zaměstnat 2 nové zaměstnance!!!!!

Tak kdo z vás si stále myslí, že je Zuzana zlatý člověk, kterému jde o občany?

Odpovědět

—————

Datum: 12.01.2017

Vložil: Ing.Marie Dvořáková

Titulek: Re: TOTAL - rozšíření v Kouřimi o výrobu modifikačních asfaltů

Právě jsem na Informace pro všechny pověsila příslušný dotaz na město Kouřim.
Krom už "známých" skutečností jsem tam uvedla i pár podrobností o tom, co zde už tak po celá předchozí leta dýcháme.
Benzo(a)pyren je polycyklická aromatická látka (PAU) vznikající při spalování organických materiálů v řadě průmyslových areálů. Nalezneme ji v uhelných elektrárnách, ve výfukových plynech, v tabákovém kouři atp. Přirozeně se do prostředí uvolňuje při požárech a vulkanické činnosti.
V atmosféře je relativně stabilní, rozkládá se vlivem slunečního záření. V půdě je pevně vázán, neprosakuje do podzemních vod. Většina orgánů umí

Odpovědět

—————

Datum: 12.01.2017

Vložil: Ing.Marie Dvořáková

Titulek: Re: TOTAL - rozšíření v Kouřimi o výrobu modifikačních asfaltů

...pokračuji... většina orgánů umí BaP metabolizovat. Člověk je BaP vystaven přes dýchací ústrojí a trávicí trubici, možný je kožní přenos. V těle je relativně rychle metabolizován enzymy cytochromu. Právě některé z metabolitů BaP jsou považovány za karcinogenní a vysloužily této látce zařazení do 1. kategorie dle IARC. Chronická expozice vede k poškození dýchacích cest, trávicího traktu, BaP je mutagenní, poškozuje imunitní systém, červené krvinky, je schopen procházet placentou a omezuje reprodukční schopnost.
Tak tohle tu dýcháme už několik let a teď bychom si to mohli ještě vylepšit .

Odpovědět

—————

Datum: 12.01.2017

Vložil: ...

Titulek: Re: TOTAL - rozšíření v Kouřimi o výrobu modifikačních asfaltů

To, že nejenom Zuzana, Pepík Klouda a rada města mlží a chce toto ututlat má svůj důvod. Připadá mi to je to velice podobné jako, když město Kouřim pronajímalo pozemky v k.ú. Bošice. Také mlžili, tutlali a lhali. Nakonec pozemky pronajmuli ne nejvyšší nabídce, ale po hospodách se v tichosti povídalo jak radní LB a MJ obdrželi všivné. I tady kolem síry něco smrdí - tak se na tu síru vyserme a pojdme radši plánovat park a volit dobrovolníka roku.

Odpovědět

—————


Přidat nový příspěvek